logotyp: JAVISKO.sk
Vyhľadať

RUBRIKY

Aktuality

LAST CALL – zapojte sa do unikátneho projektu NOC DIVADIEL

Ak máte záujem zúčastniť sa so svojím divadelným programom podujatia Noc divadiel 2023, môžete tak urobiť ešte do piatka 06. 10. 2023 vrátane.

Divadelný ústav pozýva divadelníkov, divadlá, kultúrne priestory, centrá, … na 14. ročník celoslovenského podujatia európskeho významu Noc divadiel, ktoré sa uskutoční v sobotu 18. novembra 2023.

Noc divadiel je európske podujatie prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať, zapájať sa do diania či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať divadlom celú noc.

Divadelný ústav zabezpečuje strešnú koordináciu a propagáciu podujatia a programu prihlásených divadiel prostredníctvom svojich komunikačných kanálov a mediálnych partnerov, ako aj tlačové materiály vrátane ich distribúcie.

Motto tohto ročníka je „Sen noci divadelnej“.

Tri najdôležitejšie atribúty, ktoré charakterizujú Noc divadiel sú: otvorenosť (ako potreba zo strany divadiel), interakcia (ako prvok hry a akcie zo strany publika) a prepájanie (ako schopnosť vytvárať siete medzi verejnosťou, divadlami, inštitúciami a mestami).

Iniciátorom projektu Noc divadiel je chorvátska Noć kazališta. Stovky európskych divadiel sa počas jednej noci spoja a ponúknu divákom netradičné divadelné zážitky. Myslíme si, že Noc divadiel je výnimočnou príležitosťou zviditeľniť vaše aktivity, ako aj možnosťou nadviazať či upevniť spoluprácu s kolegami z iných divadiel a kultúrnych inštitúcií a posilniť vzťah s publikom.

Tešíme sa na spoluprácu!

Ak máte záujem zúčastniť sa so svojím divadelným programom podujatia Noc divadiel 2023, napíšte na e-mailovú adresu dusan.poliscak@theatre.sk (0917 404 505).

#Noc_divadiel 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PODOBNÉ ČLÁNKY