logotyp: JAVISKO.sk
Vyhľadať

RUBRIKY

Aktuality

Divadelno-kritický workshop V4@Theatre Critics Residency

V4@Theatre Critics Residency je tvorivá platforma pre divadelných kritikov do 35 rokov zo Slovenska a zahraničia. Projekt vznikol v roku 2015 z iniciatívy Asociácie Divadelná Nitra v spolupráci s partnermi zo zúčastnených krajín.

Počas svojho fungovania sa neustále rozširuje o nových účastníkov, krajiny, lektorov i aktivity zohľadňujúce nové výzvy v oblasti scénického umenia. V roku 2023 je témou projektu kríza v umení v súvislosti s celosvetovými negatívnymi udalosťami, akými sú svetová pandémia, vojna na Ukrajine či ekonomická kríza. Pozornosť obráti aj na aktuálny výrazný pokles záujmu verejnosti o živé umenie v snahe hľadať spôsoby, ako vyvolať divácky ohlas. Uvedenú tému bude reflektovať umelecký a odborný program 32. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2023, ako aj dve online prednášky na jeseň 2023.

Projekt nemá len vzdelávaciu funkciu, ale je aj platformou na medzinárodnú kultúrnu výmenu a výmenu informácií o dianí v oblasti scénických umení v krajinách, z ktorých pochádzajú lektori a účastníci projektu. Podporuje dlhodobú spoluprácu účastníkov a partnerov projektu v rámci Rady programových konzultantov.

V4@Theatre Critics Residency sa uskutoční počas 32. ročníka MF Divadelná Nitra od 21. do 28. 9. 2023 v Nitre za účasti mladých divadelných kritikov z krajín V4, západného Balkánu a Východného partnerstva. Pracovným jazykom workshopu bude angličtina.

Termín pre prihlásenie je 31. júl 2023. Viac informácií, výzvu a prihlasovací formulár nájdete na https://nitrafest.sk/en/other-projects/v4theatre/ 

#Divadelná_Nitra  #V4@Theatre_Critics_Residency 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PODOBNÉ ČLÁNKY