logotyp: JAVISKO.sk
Vyhľadať

RUBRIKY

Aktuality

Zdroje performera / Zdroje tvorivosti

Seminár a praktický workshop s Júliou Rázusovou

Zaujíma Vás ako pretaviť svoje osobné a spoločenské postoje do umeleckej tvorby? Aké konanie prináša interpret/herec vo svojej základnej fyzikalite a aké je jeho využitie v rámci inscenačného procesu? Cestu k odpovediam na obdobné otázky môžete objavovať na kreatívnom víkendovom podujatí 2. – 3. februára 2024 s Júliou Rázusovou.

Režijný rukopis Júlie Rázusovej vykazuje znaky fyzického a experimentálneho divadla. Prináša výrazne osobitý režijný prístup, v ktorom dominuje jasne formulovaný autorský názor. Režijno-dramaturgické koncepcie často stavia na pohybovom prejave otvorených a disponovaných hercov, ktorí sa vďaka potrebnej dávke imaginácie „hrajú“ so scénou, kostýmom a v neposlednom rade aj s vlastným telom. Prekračuje tak klasické divadelné myslenie a jeho hranice.

Organizátor: FolkLab (Folkórne laboratórium) je nová umelecko-vzdelávacia platforma založená občianskym združením Dragúni. FolkLab vytvára podmienky k vzájomnej výmene skúseností a vedomostí aktérov pôsobiacich v rôznych oblastiach umenia s cieľom zužitkovať a aplikovať ich kreatívny a vedomostný potenciál v rámci vzdelávacích i tvorivých aktivít. Ambíciou projektu je iniciovať vzájomnú interakciu a tvorbu tak, aby umelecká realizácia talentovaných mladých tvorcov mohla prebiehať v profesionálnych podmienkach s možnosťou využitia mentorského dohľadu a konzultácií osobností z radov významných a skúsených umelcov a odborníkov z praxe.

#Júlia_Rázusová  #workshop 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PODOBNÉ ČLÁNKY