logotyp: JAVISKO.sk
Vyhľadať

RUBRIKY

# FEDIM

D-štúdio: Tri gaštanové kone. Foto: Peter Cagáň

Thalia. Ako sa darilo divadlu mladých a dospelých v Trenčianskom kraji?

Na tohtoročnej Thalii, prehliadke divadla mladých a divadla dospelých v trenčianskom kraji, zarezonovali metaforické obrazy Lucie Kráľovej v inscenácii Tiene minulosti a závideniahodná umelecká a estetická úroveň Troch gaštanových koní prievidzského D-štúdia.
Viac o víťazných inscenáciách FEDIM-u a Belopotockého Mikuláša, ale aj o celkovej úrovni tohto ročníka sa dozviete od členov poroty Zuzany Galkovej, Romana Hargaša a Michala Babiaka.

VIAC INFO ↓
Divadlo Dúhadlo, Bratislava: ČUDO. Foto: Jaroslav Dvorský

8. Festival divadla mladých. Tiché výkriky na FEDIM-e

„Na tohtoročnom FEDIM-e sa na témy duševného zdravia naladil každý mládežnícky divadelný súbor. Psychike jedinca venujeme v dnešnej dobe minimálnu starostlivosť najmä v detskom veku, keď to odreté koleno naozaj bolí a je v poriadku plakať hoci aj hodinu. Lebo to jednoducho bolí. A keď nám niekto kričí do tváre, aby sme nerevali, berie nám našu bolesť, s ktorou sme sa nestihli rozlúčiť. Potom nevieme, či tie ďalšie bolesti sú väčšie alebo menšie, okrúhle alebo hranaté…
V divadelnom ponímaní sa na FEDIM-e stretli mnohí talentovaní a múdri ľudia, ktorí nemusia ticho kričať, veď to sa ani nedá, to vedela len Helen Weiglová v postave Matky Guráže.“ – píše vo svojej správe z 8. ročníka Festivalu divadla mladých Katarína Mišíková Hitzingerová.

VIAC INFO ↓