logotyp: JAVISKO.sk
Vyhľadať

RUBRIKY

3. ročník medzinárodného komorného festivalu rozprávačského umenia

Storytelling. Budete sa môcť zoznámiť s touto na prvý pohľad samozrejmou formou umenia. Všetci sme rozprávači. Hostia festivalu Príbehom na stope strávia veľa hodín opracúvaním príbehov.

Za redakciu odporúčame najmä podujatie Špacírka č. 3 – Umelci a podivíni (22. 10. 2023, 15:00):

Milujete prechádzky bratislavskými uličkami? Viete, ktorí významní umelci, vedci, podivíni ním kedysi kráčali? Kde bola pôvodne Donnerova ulica? Prečo máme Messerschmidtovu kaviareň aj námestie? Je to náhoda, že Cafe Verne je práve na Hviezdoslavovom námestí? A čo Einsteinova ulica?
Poďte sa túlať Bratislavou a dozviete sa kunsthistorické zaujímavosti a príbehy, ktoré spájajú svetových umelcov a vedcov s naším hlavným mestom.
Sprevádza Sylvia Pabst, kunsthistorička, vlastivedná sprievodkyňa a storytellerka zo spolku Príbehom na stope. 

Cieľom spolku Príbehom na stope je rozprávať tradičné i lokálne príbehy, ale hlavne tie, ktoré ich chytia za srdce a spúšťajú príjemné rozhovory. Vytvárať priestor, kde poslucháči môžu nájsť svoj hlas a zdieľať svoje spomienky, premýšľať o skúsenostiach iných. Zatraktívniť rozprávačstvo na úrovni rodiny – ústne podanie našich rodinných histórií. Ponúkať storytelling ako účinný nástroj vo vzdelávaní, vo výučbe jazykov a literatúry, pri otváraní náročných tém z našej histórie aj pri popularizácii prírodovedných predmetov. Sprítomňovať tradíciu rozprávačstva.

Program a viac informácii nájdete tu: https://sites.google.com/view/pribehom-na-stope/festival-23?authuser=0.