logotyp: JAVISKO.sk
Vyhľadať

RUBRIKY

Výnimočná prehliadka zahraničných a slovenských umeleckých súborov sa uskutoční 2. – 21. októbra 2023 (nielen) v bratislavských divadlách a kultúrnych priestoroch.

27. ročník Medzinárodného festivalu súčasného tanca – Bratislava v pohybe zameral svoju dramaturgiu na belgický súčasný tanec. Jeho tvorcovia dlhodobo určujú trend európskeho tanca. Radi experimentujú s využitím iných foriem umenia a nových technológií. Predstavia sa choreografie belgických súborov Ultima Vez, Jana Martensa, Anton Lachky Company a Loraine Dambermont.

Okrem nich sa môžete tešiť na tanečné umenie z Talianska, Veľkej Británie, Francúzska a Slovenska, ale aj workshopy a večery tanečného filmu.

Už po tretíkrát si budete môcť užiť Bratislavu v pohybe aj v regiónoch – v tomto roku v Malom Berlíne v Trnave, v Divadle Štúdio tanca v Banskej Bystrici, na Stanici – Záriečie v Žiline a v Národnom divadle v Košiciach.

Okrem predstavení hlavného programu festival pravidelne prezentuje v rámci sprievodných programov obsah aktivizujúci komunitu. Asociácia Bratislava v pohybe reprezentuje slovenské tanečné umenie v medzinárodnom kontexte a rozvíja medzinárodnú spoluprácu.

Viac o festivale, aktivitách Asociácie Bratislava v pohybe a programe: https://abp.sk.