logotyp: JAVISKO.sk
Vyhľadať

RUBRIKY

Počas dvoch júnových dní sa v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry stretne viac ako 100 účinkujúcich z celého Slovenska, ktorí predstavia svoje inscenácie detskému publiku i odbornej porote. Súťažné predstavenia bude hodnotiť trojčlenná odborná porota aj detské fórum Agora, zložené zo žiakov dramatického odboru ZUŠ v Rimavskej Sobote. Členovia odbornej poroty môžu navrhnúť jednu víťaznú inscenáciu do programu festivalu Scénická žatva v Martine.

Účastníci prehliadky Divadlo a deti neprídu do Rimavskej Soboty len súťažiť. Organizátori pre nich pripravili zaujímavý divadelný workshop pod vedením hlasového pedagóga, speváka a herca Jána Hyžu, s názvom „Skrytý“ nástroj hlas. Dôležitou súčasťou festivalu je i stretnutie odbornej poroty s tvorcami divadelných inscenácií na rozborových seminároch.

Spestrením programovej ponuky budú hosťujúce predstavenia profesionálnych divadiel na nádvorí Čierneho orla určené širokej verejnosti.

Vo štvrtok 13. júna o 17. 00 hod. sa najmenšie deti môžu zapojiť do interaktívneho bábkového predstavenia Postav sa za seba, ktoré pripravilo OZ Vilka deťom.

piatok 14. júna o 17. 00 hod. sa predstaví Teáter komika z Levíc s inscenáciou Prasiatko PiGi a jeho dobrodružstvá.

Všetky predstavenia na festivale sú bezplatne prístupné verejnosti.

Viac info: https://www.nocka.sk/divadlo-a-deti-2024/.