logotyp: JAVISKO.sk
Vyhľadať

RUBRIKY

Blue Monday označuje údajne najdepresívnejší deň v roku a každoročne vychádza na tretí januárový pondelok. Zámerom Blue Monday nikdy nebolo, aby tento deň vyznieval negatívne, ale skôr aby inšpiroval ľudí k činom a odvážnym životným rozhodnutiam.

Snahou je spochybniť negatívne správy a vyvrátiť melancholické zmýšľanie spojené s januárom. Pri tejto príležitosti je pre vás pripravený večer venovaný povedomiu o duševnom zdraví a starostlivosti oň.

Podujatie usporadúvajú PRAKTIKÁBEL a ZABIŤ FRANTIŠKA. Miesto podujatia: Ticho a spol.

Vstupenky a viac info: https://www.facebook.com/events/346292028155236.

PROGRAM:
➡️ 18:00 POZITÍVNA PSYCHOLÓGIA V PRAXI / prednáška
➡️ 19:00 2 črepy feat. Tereza: JAK TI DUPOU KRÁLÍCI? / divadlo
➡️ 20:00 ZABIŤ FRANTIŠKA / koncert

____________________________ 
⬇️ PODROBNÝ PROGRAM ⬇️

⏳18:00 
😊 POZITÍVNA PSYCHOLÓGIA V PRAXI / prednáška 😊
V deň, ktorý je označovaný za najdepresívnejší v roku, sa pozrieme na to, ako sa na šťastie nazerá veda, či nám vlna pozitívneho sebarozvoja nepriniesla len viac nešťastia a možno dostanete na záver aj zaručený tip, ako byť stále šťastnými.
Rebeka Tomšíková je psychologička, ktorá vyštudovala pozitívnu psychológiu, a preto ju neuvidíte kráčať životom inak ako usmiatu.

⏳19:00 
🐇 2 črepy feat. Tereza: JAK TI DUPOU KRÁLÍCI? / divadlo 🐇
Inscenácia trefne poukazuje na ťažkosti s pochopením a prijatím toho menej príjemného prežívania a nastavuje zrkadlo našej úprimnosti voči sebe a ochote príjmať druhých s celou paletou toho, čo život prináša. Je hovoriť o svojom reálnom emočnom stave hrdinstvo alebo neodpustiteľný zločin? Nevieme, ale môžeme sa o tom porozprávať. 
Tvorivý tím: Veronika Karolína Peštová, Marcela Stanková, Tereza Trusinová

⏳20:00 
🎸 ZABIŤ FRANTIŠKA / koncert 🎸
Zabiť Františka je slovenský alt-folkový pesničkár, ktorý vo svojej tvorbe kĺbi indie-pop a česko-slovenský folk. Výrazným prvkom je jeho clivý a podmanivý hlasový prejav podčiarkujúci intertextuálne bohatú lyrickú časť hudby. V marci 2021 vydal eponymný debutový album, v súčasnosti pracuje na jeho pokračovaní.