logotyp: JAVISKO.sk
Vyhľadať

RUBRIKY

Pri príležitosti 20. výročia kultúrneho centra A4 sa konajú podujatia na podporu nezriaďovanej kultúry a kultúrnych centier: reflexie a diskusie so zástupcami kultúrneho a kreatívneho priemyslu o význame kultúrnych centier v mestách a regiónoch.

Časť I / Prezentácie a diskusie / PROGRAM

17:00 – Prezentácia: 20 rokov A4

17:30 – Budúcnosť nezriaďovaných kultúrnych centier na Slovensku

Diskutujú: Zuzana Psotková (Tabačka – Košice), Fero Maxin (Bašta – Bardejov), Ján Mikuš (Diera do sveta – Liptovský Mikuláš), Nina de Gelder (A4 – Bratislava)

Moderuje: Barbora Andor Tóthová

Barbora Andor Tóthová je kultúrna manažérka, spoluzakladateľka Kina Úsmev a doktorandka na Ekonomickej fakulte TUKE v Košiciach. V rámci svojho výskumu sa venuje najmä dopadom nezriaďovanej kultúry so zameraním na kultúrne centrá a rozvoj miest cez kultúrne projekty. V panelovej diskusii s hosťami*kami zo slovenských kultúrnych centier bude diskutovať o témach, ktoré rezonujú vo výstupoch jej výskumu a hľadať odpoveď na to, akým spôsobom môže vyzerať budúcnosť kultúrnych centier (aj) v rámci súčasnej politickej klímy. 

19:00 – Debata_A4: Nezávislé kultúrne centrá – rola, prínosy, výzvy

Ako uvažujú aktéri*ky kultúrnych centier z prostredia nezriaďovanej kultúrnej scény o svojom poslaní, dramaturgii a hodnotách? Aký typ zásahu a dopadu prináša ich činnosť? Možno ich aktivity označiť za pôsobenie vo verejnom záujme? 

Diskutujú: Slávo Krekovič (A4 – priestor súčasnej kultúry), Verona Stepanovič (P*AKT), Boris Meluš (Nová Cvernovka) a Marko Popovič (MČ Staré Mesto, Oddelenie kultúry)
Dramaturgia a moderovanie debaty: Bohdan Smieška

Vstupné na podujatie je dobrovoľné.